Поради учням

 

10 корисних звичок для здоров'я дитини

1.                        Мити руки. Звичка мити руки після вулиці, після туалету і перед їжею - одна з найважливіших і необхідніших для здоров'я. Ми приносимо з двору, з колективу, з громадського транспорту, навіть з кнопок в ліфті і дверних ручок масу хвороботворних бактерій. Після туалету важливо мити руки не лише тому, що шкідливі мікроорганізми можуть міститися у виділеннях, але ще і з тієї причини, що будь-яка бактерія у вологому середовищі легко розмножується, і на руках її легко донести до рота. З цих же причин необхідно мити руки перед їжею.

2.                   Роззуватися на порозі.Звичка проходити у вуличному взутті в квартиру не занадто корисна. На стопах черевик, навіть крихітних дитячих туфельок ми несемо у свій дім частинки бруду, пилу, піску, фекалій тварин і інші малоприємні і зовсім не корисні елементи.

3.                        Приймати їжу за столом.Це одна з найкращих і правильних звичок - їсти тільки тоді, коли для цього прийшов час, в спеціально призначеному для їжі місці, за сервірованим і чистим столом. Такий спосіб харчування, доведено ученими, значно знижує ризик розвитку ожиріння, гіпертонічної хвороби, цукрового діабету.

4.                        Прибирати за собою.Щось кинув, впустив, розлив, забруднив - прибери за собою. Встав з-за столу - збери свій посуд, витри свою ділянку столу, а ще краще, прибери прилади, посуд і крихти після усієї сім'ї. Щось узяв - відразу ж поклади на місце.

5.                        Пити чисту воду.За різними науковими даними, «водохльоби» - найздоровіші люди зі швидким обміном речовин.

6.                        Чистити зуби двічі на день.Пояснювати користь цієї звички не треба.

7.                        Робити гімнастику уранці.Прокинувся, сходив в туалет, умився - прийшов час підготувати своє тіло до довгого дня. Навіть якщо це відніме не більше 5-10 хвилин, така розминка буде набагато корисніша, ніж повна бездіяльність.

8.                        Вставати кожні півгодини.Дуже корисна звичка для дітей і дорослих : незалежно від виду сидячої діяльності, будь то читання, виконання домашнього завдання, малювання або заняття улюбленим хобі, кожні 30 хвилин необхідно встати зі свого місця, активно порухатися - пострибати, поприсідати, розім'ятися. Навіть такі невеликі перерви значно знижують ризик стати жертвою «хвороб гіподинамії», таких як зайва вага, проблеми з серцем і судинами.

9.                        Носити з собою хустинку.Сякати і чхати в кулачок або шмигати носом, намагаючись втягнути всередину його вміст, - не просто негарно. Це шкідливо! Бактерії і віруси, які потрапляють в організм людини через дихальні шляхи, у більшості випадків успішно виводяться саме завдяки слизу, який утворюється в слизових оболонках.

10.                   Поважати свій організм.Поважати своє тіло і внутрішні органи - це означає, вибирати здоровішу і кориснішу їжу, більше рухатися, відмовлятися від вживання різних шкідливих добавок, прагнути вставати з дивана, не просиджувати годинами за комп'ютером або перед телевізором. Людина, яка поважає своє тіло, не стане їсти на бігу, не труїтиметься алкоголем або іншими стимуляторами.

 

 

 

7 ЧАСТОЧОК ЩАСТЯ

Великий французький філософ Жан-Жак Руссо вважав, що для щастя потрібні три умови: хороший банківський рахунок, хороший кухар і хороший шлунок. Але результати досліджень психологів, опубліковані в американському науково-популярному журналі «PsychologyToday», показують, що ближче до істини був Козьма Прутков, який сказав: «Якщо хочеш бути щасливим - будь ним!». У всякому разі, американські психологи вказують сім конкретних способів стати щасливим. 

1. Любіть своїх близьких.

     Приділяйте більше часу тим, кого Ви любите, і Ви частіше будете почувати себе щасливим.

2. Віддавайте багато сил своїй улюбленій професії.

     Якщо Ви любите свою роботу, працюйте як можна більше. Якщо не любите - постарайтеся її змінити: це буде в кінцевому підсумку вигідніше і для Вас, і для суспільства. На роботі ми проводимо велику частину свого життя, і не можна перетворювати цей час на катування.

3. Допомагайте іншим людям.

У нас глибоко закладений альтруїзм - потреба безкорисливо допомагати оточуючим. Допомагаючи іншим, Ви, по-перше, підвищуєте самоповагу, по-друге, знімаєте з себе психічні та фізичні стреси. Результат - підвищення задоволеності життям, тобто наближення до щастя.

4. Намагайтеся бути щасливим!

Поспостерігайте за собою, з'ясуйте, подумайте, що викликає у Вас гарний настрій, що Вас тішить, і прагніть до цього (зрозуміло, не вступаючи в суперечність з Кримінальним кодексом).

5. Фізична активність.

Будь-яка фізична активність доставляє здоровій людині справжню насолоду. Академік Павлов називав це почуття «м'язової радістю». Є думка, що при фізичних зусиллях в мозку виробляються речовини, що призводять до ейфорії. Годяться біг, ходьба на лижах, будь-які види спорту, танець - все, що Вам доступно. Вийшовши рано вранці з лопатою, розкидайте сніг від під'їзду - і Ви відчуєте себе щасливим.

6. Внесіть у своє життя елемент новизни.

     Постійний режим дня, стійкі звички, прихильність до одного місця роботи, кола спілкування, що склався, своєму постійному кафе або кінотеатру, проведення відпустки з року в рік в одному і тому ж місці - все це непогано, але людині потрібна новизна, можливість імпровізації. Робіть час від часу «перебивку»- наприклад, спробуйте іноді їздити на службу незвичайним маршрутом, заведіть нове хобі, візьміть відпустку в нетрадиційний сезон.

7. Не впадайте у відчай, якщо часом відчуваєте себе глибоко нещасним.

 

 

 

 

ТІЛЬКИ ФАКТИ

(мовою цифр)

ü    Наше здоров'я залежить від таких основних чинників:   Спадковості - на 20 %, рівня медицини - на 10 %, екології - на 20 %,  способу життя - на 50 %. 

ü    На нашій планеті палять приблизно 1,3 мільярди людей. За 1 секунду на Землі викурюється 300 000 цигарок. Куріння викликає 6 % смертей в усьому світі. Щорічно від паління вмирає 3 мільйони людей, 300 мільйонів дітей, які живуть сьогодні, будуть убиті тютюном у дорослому віці. Загальна маса недопалків на планеті за 1 рік становить                   2 520 000 тонн.

ü    В Україні щоденно курить 45% дорослих чоловіків і 9% дорослих жінок; серед молоді курить 45% юнаків і 35% дівчат; 68% курців заявили, що зацікавлені у відмові від куріння. Більше 90% населення України підтримує заборону куріння на всіх робочих місцях. Всього в країні нараховується близько 9 мільйонів активних курців, що складають третину всього працездатного населення країни.

ü    Україна займає 17 місце в списку країн-лідерів за кількістю курців; Щорічно до числа курців долучаються не менш 100 000 українців. Кожен четвертий підліток в Україні викурює першу сигарету у віці 10 років. Україна є другою країною у світі (після Чилі), де у віці 13-15 років курять більш 30 % юнаків і дівчат. Україна посідає друге місце за кількістю викурених цигарок на одного громадянина. На кожного українця припадає понад 2500 сигарет — майже 7 щоденно. За офіційною статистикою в Україні щороку від хвороб пов'язаних з курінням помирає 120 тисяч чоловік.

ü    Смертельна доза нікотину для людини – 50-75 мг. Випалюючи 20-25 сигарет на день, людина дістає смертельну дозу.         

  Палій живе на 6 – 8 років менше, ніж його ровесник, який не палить.

  Палії щороку викидають в атмосферу 720 тонн синильної кислоти, 384 тис. тонн амоніаку, 108 тис. тонн нікотину,600 тис. тонн дьогтю, понад 550 тис. тонн чадного газу та інших складових частин тютюнового диму.

     Одна випалена цигарка позбавляє організм 25 мл.  аскорбінової кислоти.

  Кожна цигарка містить 15 різних канцерогенних речовин, що викликають рак.

  Легені людини, що випалює пачку цигарок кожен день протягом року, містять 1 літр смоли.

  175 тисяч "»тютюнових» поліцейських патрулюють в країнах Євросоюзу території шкіл і підприємств, офіси і ресторани. Курцям - штраф 68 євро.

    Єврокомісія дозволила керівникам фірм не брати на роботу кандидатів, що палили. Вони прокурюють в середньому 20 годин робочого часу на місяць.

   Одна австрійська компанія вирішила доплачувати тим, хто не палить, по 100 євро в місяць.

    У Франції, в Ніцці, у результаті конкурсу «Хто більше викурить» двоє «переможців», викуривши по 60 сигарет, померли, а інші учасники з важким отруєнням потрапили до лікарні.

 В Україні щороку через алкоголь помирають понад 40 тисяч людей. Це близько 8 тисяч отруєнь алкоголем, 8 тисяч — кардіопатій і решта — це всі інші захворювання, а також нещасні випадки, які трапляються через вживання алкоголю: пожежі, ДТП.

   На сьогодні в Україні 40% дітей (від 14 до 18 років) «вже причастились» до алкоголю, при тому, що існує заборона на продаж алкоголю неповнолітнім.

  Щороку фіксується близько 25-30% випадків дитячої патології новонароджених, частою причиною чого є вживання алкоголю мамою або татом. 30% чоловіків у віковій групі від 25 до 50 років залежні від алкоголю.

   В Україні офіційно зареєстровані та поставлені на наркологічний облік 700 тисяч осіб з діагнозом хронічний алкоголізм.

 Дослідження учених довели, що у хлопців і дівчат алкоголізм як важка, важко виліковна хвороба виникає і розвивається в чотири рази швидше, ніж у дорослих.

  Сьогодні в Україні регулярно вживають наркотики 5 млн. осіб. Офіційна статистика по наркоманії наводить цифру – 500 тис. наркоманів, проте це ті, що добровільно встали на медичний облік. Медичні установи можуть стаціонарно пролікувати за рік не більше 50 тис. чоловік.

 Від загального числа наркоманів в Україні за статистикою - 20% - це школярі, 60% – молодь у віці 16-30 років, 20% - люди більш старшого віку. Середній вік залучення до наркотиків в Україні складає за статистикою 15-17 років, різко збільшується відсоток вживання наркотиків дітьми 9-13 років. Відмічені і випадки вживання наркотиків дітьми 6-7 років - до наркоманії їх залучають батьки-наркомани. Основними місцями поширення наркотиків в містах України є школи і місця розваги молоді - дискотеки і клуби. 70% з опитаних перший раз спробували наркотики саме тут.

   На думку експертів, кожен наркоман залучає до вживання наркотиків 13-15 чоловік. Приблизна тривалість життя наркоманів з моменту початку вживання наркотиків складає в середньому - 4-5 років. Близько 90% злочинів за даними МВС сьогодні відбуваються на ґрунті наркоманії. Розбійні напади, крадіжки, вбивства здійснюються часто ради однієї дози.

   Статистика наркоманії по Україні говорить, що з числа тих, що вживають наркотики виліковуються лише 5-6 відсотків наркоманів.

   Щорік від наркотиків гинуть 70 тисяч українців. В 2006 році від наркоманії померло приблизно 50 тис. чол.

    97% наркоманів вперше спробували наркотики у віці з 12 до 19 років.

   Кожен 5-й наркоман – жінка.

     Щорічно в Україні близько 150 тис. молодих людей стають наркоманами.

   Близько 120 тис. людей щорічно помирають від наркоманії, та її наслідків (329 осіб на добу).

     Україна посідає I-ше місце у Східній Європі за темпами росту ВІЛ-інфекції. Офіційно зареєстровано 50 тис. ВІЛ-інфікованих, але за даними ВООЗ - в 10 разів більше, тобто - 500 тис. чоловік; Від загальної кількості ВІЛ-інфікованих, наркомани складають 88%. В Україні 450 тис. молодих людей з подвійним діагнозом - ВІЛ-наркоманія.

 

.